Kapele ludowe

Kto był na weselu w stylu ludowym wie, że jest to niezapomniana impreza. Zwykle odbywa się w jakiejś dużej karczmie. Państwo młodzi i goście mają na sobie odpowiednie stroje, jest dużo jedzenia i wódki, a wszystko trwa nawet kilka dni.

Na tego typu weselu musi być też specyficzny zespół. Nikt się nawet nie zastanawia czy wybrać DJa czy kapelę weselną. Właściwie opcja DJ nie jest nawet przez chwilę brana pod uwagę. Obowiązkowo musi być muzyka na żywo, czyli ludowy zespół. Jego członkowie to zwykle osoby pochodzące z danego regionu, które dobrze znają lokalne obyczaje. Są oczywiście ubrani w stroje ludowe, często mówią i śpiewają gwarą. Przeboje weselne nie są więc typowe dla gości, którzy przyjechali z daleka. Czasami nawet nie do końca mogą oni zrozumieć słowa, ale występ zespołu jest dla nich naprawdę czymś niezwykłym i oryginalnym. Można to nawet porównać z interesującym widowiskiem.

Najczęściej tego typu kapele pojawiają się na weselach organizowanych na południu Polski, w okolicach gór.  Są to wówczas orkiestry góralskie. Jednakże można oczywiście wynająć jakiś dobry zespół weselny na swoją imprezę. Najlepiej, aby kapela jednak w jakiś sposób wpisywała się w koncepcję wesela. Może być chociażby zorganizowane w drewnianym folwarku czy karczmie. Zwykle pomysł wynajęcia ludowej kapeli podchodzi od osoby, która wychowywała się lub ma rodzinę w danym regionie naszego kraju. Wówczas jest to swego rodzaju oddanie hołdu tradycji rodzinnej, uszanowanie korzeni. Zarazem też pożegnanie z domem dzieciństwa i wczesnej młodości.

Jedno jest pewne – zespoły ludowe wiedzą co to jest dobra zabawa! Potrafią urzec swoim graniem, śpiewaniem i tańcami wszystkich gości. Wie to każdy, kto miał okazję sprawdzić. Skąd jest w nich tyle pasji i energii? Po prostu kochają to, co robią. Dlatego wszystko wychodzi tak pięknie i naturalnie. Obecnie tego typu muzykę można też znaleźć już w Internecie. Są też zwykle namiary na kapelę. Może warto zastanowić się nad takim wyborem? Z pewnością wesele będzie wtedy niepowtarzalne i wszyscy zaproszeni goście będą je bardzo długo wspominać, a państwo młodzi będą mieli niezapomniane przeżycie.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.