Koszt wynajęcia orkiestry na wesele

Chociaż nazwa „orkiestra” kojarzy się z wieloma osobami, które grają na różnych instrumentach współtworząc ciekawą całość, to w przypadku orkiestr weselnych wystarczą nawet 3 trzy osoby potrafiące zagrać i zaśpiewać wiele utworów.

Zespoły grające na weselach specjalizują się w organizowaniu dobrej zabawy państwu młodym i gościom. Szybko i łatwo nawiązują kontakt oraz spełniają różne życzenia muzyczne. Zajmują się nie tylko stworzeniem oprawy muzycznej imprezy, ale także zabawiają wszystkich uczestników wesela. Mogą organizować różnego rodzaju konkursy, nie tylko taneczne. Zwykle w skład tego typu kapeli wchodzi wokalista, osoba grająca na klawiszach, gitarze oraz czasami również osoba grająca na akordeonie, saksofonie, trąbce czy skrzypcach. Jeśli chodzi o repertuar, jest on zwykle tylko częściowo ustalony z góry. Wiele może się wydarzyć podczas samego wesela. Zespół powinien więc mieć odpowiednie doświadczenie i wykazywać się elastycznością. W końcu chodzi o to, aby wszyscy dobrze się bawili. Oprócz muzyki odpowiedniej do zabawy w programie powinny znaleźć się też piosenki akcentujące poszczególne części wesela, na przykład utwory do pierwszego tańca młodej pary. Co jakiś czas orkiestra musi zrobić sobie przerwę, ale wówczas powinna zorganizować również jakąś muzykę. Zwykle podczas takich przerw członkowie zespołu są częstowania weselnymi daniami i cistami. Jest to element ich honorarium.

Aby mieć pewność, że wybrana orkiestra dobrze spełni swoje zadanie można skorzystać z usług zespołu, który grał już na weselu znajomych czy kogoś z rodziny. Ewentualnie można poszukać kogoś przez Internet. Na stronach tego typu kapel zwykle znajdują się przykładowe utwory, jakie zwykle wykonują na weselach. Dobrze jest jednak również usłyszeć ich na żywo jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jeżeli okaże się, że orkiestra jest rzeczywiście profesjonalna, można poprosić ją również o wykonywanie muzyki podczas ślubu. Ważne jest sprawdzenie takich rzeczy jak wcześniejsze doświadczenie, stan instrumentów, sprzęt nagłaśniający oraz łatwość nawiązywania kontaktu i kultura osobista. Chodzi w końcu o to, aby zarówno państwo młodzi jak i goście byli naprawdę zadowoleni z wesela oraz długo i mile je wspominali.