Najlepszy zespół weselny

Przygotowania do ślubu i wesela wymagają podjęcia wielu decyzji. Trzeba między innymi zorganizować odpowiednią muzykę. Wiele osób decyduje się na granie na żywo. Tylko jak znaleźć najlepszą kapelę weselną?

Z pewnością wiele zależy od tego jaki rodzaj muzyki chcą słyszeć państwo młodzi na swoim weselu. Natomiast typowe zespoły weselne grają w podobnym stylu, a w ich repertuarze znajdują się najbardziej znane piosenki weselne. Aby wynająć dobry zespół można poprosić o namiary na niego znajomych, których wesele było wyjątkowo udane. Wówczas muzyka będzie już poniekąd sprawdzona i nie powinno być żadnych niespodzianek. Jeśli natomiast nie ma takiej możliwości najlepiej poszukać orkiestry weselnej przez Internet. Obecnie wiele z nich ma już swoje strony, na których można poczytać o zespole, a nawet posłuchać kilku granych przez nich utworów. Takie orkiestry składają się zwykle z 3-4 osób. Jest więc wokalistka lub wokalista oraz osoby grające na klawiszach, gitarze, ewentualnie na akordeonie, trąbce, skrzypcach itp.

Jakie informacje mogą ułatwić wybór danego zespołu? Najlepiej, aby miał już dobre doświadczenie w organizowaniu oprawy muzycznej wesel. Repertuar powinien być urozmaicony oraz możliwy do rozszerzenia o utwory wybrane przez państwa młodych. Ważne jest też oczywiście to, aby kapela dysponowała odpowiednimi instrumentami i profesjonalnym sprzętem nagłaśniającym. Zespół powinien też zagwarantować, że przez całą imprezę będzie starał się nawiązywać kontakt z gośćmi oraz będzie organizował zabawy i konkursy taneczne. Chyba, że na weselu będzie wodzirej, który wówczas zajmuje się organizowaniem różnych atrakcji oraz namawianiem gości do wspólnego tańczenia i bawienia się. Oczywiście nie każdemu odpowiada tego rodzaju stylistyka weselna. Niektórzy decydują się na przykład na zespoły bluesowo-rockowe. Grają one wówczas zazwyczaj zarówno znane przeboje, jak i własne kawałki. Jeszcze inny pomysł to zaproszenie na wesele ludowej kapeli. Zwykle wówczas w ogóle całe wesele ma specyficzny, właśnie ludowy klimat. Przejawia się to w strojach, ozdobach oraz organizowanych zabawach. Możliwości są więc rożne, a ostateczny wybór należy tylko i wyłącznie do przyszłych państwa młodych.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.