Utwory na pierwszy taniec

Pośród weselnych przebojów z pewnością najważniejszym i tym, który najlepiej zapamięta młoda para jest utwór na pierwszy taniec. Podczas niego tańczą w końcu po raz pierwszy ze sobą mąż i żona!

Wybór tego utworu należy oczywiście do przyszłych państwa młodych i wcale nie jest on łatwy. Jak znaleźć jedną jedyną piosenkę, którą oboje lubią na tyle, by stała się tak bardzo ważna? Bywa tak, że para ma od początku jakiś „swój kawałek”. Może to być piosenka przy której się poznali, pierwszy raz pocałowali albo właśnie po raz pierwszy tańczyli ze sobą. Pozostaje tylko kwestia czy będzie ona odpowiednia do odtańczenia tańca otwierającego wesele… Poza tym jej rytm i melodia powinny ułatwiać młodej parze taniec, bo z pewnością będą zdenerwowani. W końcu wszyscy goście będą wpatrzeni tylko w nich. Podobnie jak muzyka na ślubie, tak i wyjątkowy pierwszy taniec mogą być bardzo wzruszające dla wszystkich. W pewnym momencie tworzy się po prostu wyjątkowa atmosfera, w powietrzu można wyczuć miłość i trudno nie poczuć czegoś wręcz wzniosłego.

Jeśli przyszli państwo młodzi nie mogą przypomnieć sobie żadnej piosenki, która jest dla nich obojga wyjątkowa, mogą po prostu poszukać jakiegoś dowolnego utworu. Kiedy trafią na coś, co spodoba się im obojgu od razu, to dobry znak. Na pewno po całej uroczystości stanie się dla nich czymś więcej niż tylko piosenką wybraną na ślub. Czekający młodą parę pierwszy taniec to zresztą nie tylko wybór piosenki, ale często także nauka tańca. Jeżeli oboje nie bardzo znają jakiekolwiek kroki, przydatny może się okazać krótki kurs albo pomoc osoby, która potrafi tańczyć. Jednak nie jest to oczywiście konieczne. Pierwszy taniec nie ma być popisem tanecznym lecz symbolem jedności młodej pary oraz otwarciem zabawy dla wszystkich. Właściwie nie ma znaczenia czy będzie to szybki czy wolny utwór. Tradycyjnie tańczy się walca, ale coraz więcej par odchodzi od tego. Tym bardziej, że może się zdarzyć tak, iż do ulubionego utworu nijak nie da się zatańczyć walca… Kiedy pani i pan młody znajdą się już na parkiecie powinni widzieć tylko siebie i słyszeć tylko wybrany utwór. Oczywiście rzadko tak bywa, jednak i tak zawsze ciepło wspominają ten moment i chętnie oglądają wspólne zdjęcia.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.