Piosenki dla rodziców na podziękowanie

Wiadomo, że zorganizowanie ślubu i wesela to naprawdę duże przedsięwzięcie finansowe oraz organizacyjne. Zazwyczaj młodzi narzeczeni nie daliby sobie rady bez pomocy rodziców.

To właśnie oni radzą, pomagają dokonywać różnych wyborów i często płacą za całą uroczystość. Są też oczywiście najważniejszymi gośćmi na ślubie i weselu, tymi, którzy najbardziej przeżywają dzień ślubu swoich dzieci. Nic dziwnego, że czują się one w obowiązku podziękować w jakiś szczególny sposób za całą pomoc i wsparcie. Tak naprawdę jednak podziękowania wygłaszane podczas wesela dotyczą właściwie całego dotychczasowego życia. Kiedy para młoda jest już po ślubie, zaczyna się coś zupełnie nowego. Od tej chwili żona i mąż mogą liczyć na siebie i stają się rodziną, ale wcześniej dotyczyło to właśnie rodziców. Dlatego tradycyjnie w pewnym momencie orkiestra weselna zaczyna grać utwór specjalnie dla nich. Tuż przed nim lub tuż po nim para młoda dziękuje rodzicom za wszystko i ewentualnie wręcza kwiaty lub jakieś prezenty pamiątkowe.

Najczęściej granym utworem jest „Cudownych rodziców mam”, oryginalnie śpiewanym przez Urszulę Sipińską. Można oczywiście wybrać coś zupełnie innego. Jeśli trudno jest przypomnieć sobie jakąś odpowiednią piosenkę zawsze można poprosić o radę zespół, DJa czy skorzystać z Internetu. Na listach, które są tam zamieszczane, można znaleźć między innymi: „Co się stało z mamą” Maryli Rodowicz, „Matka” Czerwonych Gitar, „My heart belongs to daddy” Marylin Monroe czy „Co powie tata” Natalii Kukulskiej i Fasolek. Piosenka dla rodziców jest tradycyjnym, elementem polskiego wesela podobnie jak pierwszy taniec czy weselne przyśpiewki. Wiele par nie przepada za publicznym składaniem podziękowań rodzicom i robią to po prostu w domu. Jednak dla większości rodzin taki gest podczas wesela jest bardzo wzruszającym przeżyciem. Każdy musi postępować oczywiście zgodnie z tym, co czuje. Jeśli piosenka dla rodziców ma się pojawić, najlepiej zastanowić się czy oni nie mają jakiegoś ulubionego utworu. Można też zadedykować osobne piosenki rodzicom pani i pana młodego, tak żeby szczególnie ich docenić i uszanować.