DJ czy zespół na wesele

Każda para, która zamierza się pobrać, staje przed różnego rodzaju dylematami dotyczącymi ślubu i wesela. Jeden z nich dotyczy wyboru muzyki. Przede wszystkim trzeba podjąć decyzję czy na weselu będzie grała kapela czy też nie będzie muzyki na żywo lecz będzie ją wybierał DJ.

Oczywiście w przypadku każdego z tych wyborów impreza będzie miała nieco inny charakter. Zwykle jeśli przyszli państwo młodzi decydują się na DJ pojawia się również wodzirej. Zresztą może to być nawet ta sama osoba. Natomiast w przypadku  weselnych orkiestr gości najczęściej zabawia i namawia do tańca wokalista zespołu. Jeśli chodzi o repertuar, w obu przypadkach jest on ustalany raczej ogólnie. Narzeczeni decydują jaki rodzaj utworów ma przeważać lub podają kilka wskazówek co do swoich upodobań muzycznych. Ostateczna decyzja co będzie grane na bieżąco należy do zespołu lub do DJa. Natomiast każdorazowo ważna jest pewna elastyczność. Jeśli goście wyjątkowo chętnie bawią się przy pewnych utworach, trzeba wybierać jak najwięcej podobnych do nich.

Pewną zaletą DJa jest to, że nie musi robić żadnych przerw w graniu muzyki. Nawet jeśli sam chce na chwilę wyjść czy coś zjeść wystarczy, że ustawi z góry kilka utworów które będą po kolei odtwarzane. Kapela musi robić przerwy co jakiś czas. Poza tym DJ może podczas trwania utworu zabawiać gości bezpośrednio na sali. Może więc być jednocześnie wodzirejem. Chociaż często bywa też tak, że można skorzystać z usług dwuosobowej firmy w skład której wchodzą właśnie DJ i wodzirej. Jakie są natomiast zalety orkiestr weselnych? Przede wszystkim mogą grać przyśpiewki weselne, w których wszyscy będą brali udział. Przeciągać je, zmieniać w zależności od okoliczności oraz powtarzać dowolne ich części. Jest to szczególnie przydatne jeśli bierze się udział w różnego rodzaju obrzędach ślubn0-weselnych. Nie ma więc jednoznacznej odpowiedzi jaki rodzaj zabawy wypada lepiej. Na pewno wiele zależy od samego zespołu czy DJa. Bardzo często o wyborze któregoś z nich decyduje udane wesele znajomych, od których bierze się po prostu namiary na daną firmę. W razie czego można też poszukać w Internecie. Coraz więcej osób i zespołów obsługujących wesela od strony muzycznej reklamuje się w ten właśnie sposób.

Comments are closed, but trackbacks and pingbacks are open.